Rejestry zadłużonych

Monitoring należności, jak znaleźć skuteczną firmę windykacyjną, jak pozbyć się problemu z dłużnikiem.
ławniczek

Rejestry zadłużonych

Post autor: ławniczek »

Mam dwóch dłużników którzy zalegają mi z płatnościami za faktury od dłuższego czasu. Chciałem wreszcie się tym zająć ale zanim pójdę do firmy windykacyjnej podobno lepiej wpisać takiego dłużnika do rejestru zadłużonych. Jaki polecacie? Wydaje mi się, że Krajowy Rejestr Zadłużonych to będzie najlepsze rozwiązanie, nowy rejestr widzę i jawny.
Awatar użytkownika
otylia
Posty: 167
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:20

Re: Rejestry zadłużonych

Post autor: otylia »

Krajowy rejestr zadłużonych zacznie działać od 1 lipca i rzeczywiście dostęp do niego będzie nieograniczony, z drugiej strony jednak znajdą się tam wpisy na temat podmiotów niewypłacalnych, zagrożonych niewypłacalnością lub upadłością, takie informacje znalazłam tutaj https://www.big.pl/baza-wiedzy/krajowy- ... -dluznikow . Jeśli chcesz realnie zwiększyć szanse na odzyskanie należności to polecam rejestrację w BIG i wpisanie dłużnika do prowadzonego przez to biuro rejestru (oczywiście po spełnieniu ustawowych warunków dotyczących między innymi kwoty zaległości czy czasu jaki musi upłynąć od terminu płatności).
ameluś

Re: Rejestry zadłużonych

Post autor: ameluś »

Na pewno coś takiego jest prowadzone, ja nawet nie mam myśli, że jest inaczej. Muszę jednak powiedzieć, że nie ma to jak szukanie pomocy z długami. Pomocna może się okazać upadłość. Co prawda do niedawna pomagał prawnik, ale dziś w sieci kursy jak ogłosić upadłość konsumencką macie i na pewno będziecie mogli z nimi zyskać.
ODPOWIEDZ