Uprawa rzepaku

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
kolka
Posty: 306
Rejestracja: 03 cze 2019, 11:47

Uprawa rzepaku

Post autor: kolka »

Dla mnie dobrym pomysłem na biznes jest uprawa rzepaku. Jeżeli tylko mamy ziemie na której możemy uprawiać takie rośliny to być może to pomysł dla nas. Sama już sporo o tym czytam. Nie wiem czy wiecie, ale na stronie internetowej https://www.dr-green.pl/porady-eksperta można znaleźć wiele istotnych informacji.
Awatar użytkownika
Rene
Posty: 42
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:59

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: Rene »

Rolnictwo trzeba lubić no i mieć możliwości właśnie. Ach, przyda się też oczywiście wiedza na temat nawozów i środków ochrony roślin. Mój kuzyn uprawia kukurydzę i ogórki, mówił mi że najbardziej plonom służy naturalny nawóz wapniowo-magnezowy, który mu dostarcza Grupa PBI. Coś w tym być musi, bo co roku sprzedaje warzywa w ogromnych ilościach. Polecam zajrzeć po prostu na stronę dostawcy: http://grupapbi.eu/ , tam na pewno znajdziesz info o zaletach ich nawozów oraz pełną ofertę dla sektora rolniczego:)
Awatar użytkownika
mem32
Posty: 260
Rejestracja: 10 gru 2019, 16:01

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: mem32 »

Najważniejsze w rolnictwie moim zdaniem jest to, aby odpowiednio ochronić rośliny i warzywa. Na stronie https://www.syngenta.pl/uprawy/warzywa/boxer-800-ec znajdziecie dobrego producenta środków ochrony i moim zdaniem warto korzystać z jego usług, bo dzięki temu rośliny mogą sobie swobodnie rosną.
Krzyśś

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: Krzyśś »

Bez dobrze dobranych oprysków i nawozów nie ma co liczyć na obfite plony! Na samym początku trzeba zainwestować w uprawy, a to się bezpośrednio wiąże z nakładami finansowymi. Najlepsze są nawozy azotowe. My zamawiamy je w Nitrogen http://nitrogenpolska.pl/. Ta inwestycja zwraca się nam z nawiązką przy zbiorach pod koniec lata. Rolnicy, którzy dopiero zaczynają, często rezygnują z nawozów. Naprawdę nie warto!
Ącki

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: Ącki »

To prawda ja również u siebie uprawiam rzepak ale jednak od pewnego czasu występuje u mnie całkiem spory problem jeśli chodzi o chwasty. Na całe szczęście po przeczytaniu wpisu https://lubliniec.info/artykul/12241/ja ... czania-pol już teraz wiem jaki preparat sobie z nimi najlepiej poradzi.
miłkalin

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: miłkalin »

Przy uprawie rzepaku i innych pracach przy gospodarstwie korzystam z solidnych ciągników Zetora, które kupiłem i serwisuję przy współpracy z firmą Kunert . Zetory mają na tyle przemyślaną konstrukcję że większość napraw można wykonać samodzielnie. Profesjonalizm i szybka realizacja zlecenia ze strony firmy Kunert.

Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert
Awatar użytkownika
kornelia
Posty: 70
Rejestracja: 07 sty 2019, 14:39

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: kornelia »

Nie zapominajmy też o niezbędnych opryskach do ogrodu. W celu wykonania oprysków warto sobie kupić profesjonalne akcesoria. Myślę, że może Was zainteresować sklep z częściami do maszyn rolniczych: https://agroplast.pl/pl/.
ODPOWIEDZ