Uprawa rzepaku

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
kolka
Posty: 306
Rejestracja: 03 cze 2019, 11:47

Uprawa rzepaku

Post autor: kolka »

Dla mnie dobrym pomysłem na biznes jest uprawa rzepaku. Jeżeli tylko mamy ziemie na której możemy uprawiać takie rośliny to być może to pomysł dla nas. Sama już sporo o tym czytam. Nie wiem czy wiecie, ale na stronie internetowej https://www.dr-green.pl/porady-eksperta można znaleźć wiele istotnych informacji.
Awatar użytkownika
Rene
Posty: 42
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:59

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: Rene »

Rolnictwo trzeba lubić no i mieć możliwości właśnie. Ach, przyda się też oczywiście wiedza na temat nawozów i środków ochrony roślin. Mój kuzyn uprawia kukurydzę i ogórki, mówił mi że najbardziej plonom służy naturalny nawóz wapniowo-magnezowy, który mu dostarcza Grupa PBI. Coś w tym być musi, bo co roku sprzedaje warzywa w ogromnych ilościach. Polecam zajrzeć po prostu na stronę dostawcy: http://grupapbi.eu/ , tam na pewno znajdziesz info o zaletach ich nawozów oraz pełną ofertę dla sektora rolniczego:)
Awatar użytkownika
mem32
Posty: 260
Rejestracja: 10 gru 2019, 16:01

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: mem32 »

Najważniejsze w rolnictwie moim zdaniem jest to, aby odpowiednio ochronić rośliny i warzywa. Na stronie https://www.syngenta.pl/uprawy/warzywa/boxer-800-ec znajdziecie dobrego producenta środków ochrony i moim zdaniem warto korzystać z jego usług, bo dzięki temu rośliny mogą sobie swobodnie rosną.
Krzyśś

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: Krzyśś »

Bez dobrze dobranych oprysków i nawozów nie ma co liczyć na obfite plony! Na samym początku trzeba zainwestować w uprawy, a to się bezpośrednio wiąże z nakładami finansowymi. Najlepsze są nawozy azotowe. My zamawiamy je w Nitrogen http://nitrogenpolska.pl/. Ta inwestycja zwraca się nam z nawiązką przy zbiorach pod koniec lata. Rolnicy, którzy dopiero zaczynają, często rezygnują z nawozów. Naprawdę nie warto!
Ącki

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: Ącki »

To prawda ja również u siebie uprawiam rzepak ale jednak od pewnego czasu występuje u mnie całkiem spory problem jeśli chodzi o chwasty. Na całe szczęście po przeczytaniu wpisu https://lubliniec.info/artykul/12241/ja ... czania-pol już teraz wiem jaki preparat sobie z nimi najlepiej poradzi.
miłkalin

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: miłkalin »

Przy uprawie rzepaku i innych pracach przy gospodarstwie korzystam z solidnych ciągników Zetora, które kupiłem i serwisuję przy współpracy z firmą Kunert . Zetory mają na tyle przemyślaną konstrukcję że większość napraw można wykonać samodzielnie. Profesjonalizm i szybka realizacja zlecenia ze strony firmy Kunert.

Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert Kunert
ODPOWIEDZ