Spółka

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
Marysia_89
Posty: 35
Rejestracja: 01 lip 2019, 19:28

Spółka

Post autor: Marysia_89 »

Cześć,

Zastanawiam sie nad zalozeniem spolki. Dlugo to trwa?
Awatar użytkownika
Marysia89
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2019, 18:37

Re: Spółka

Post autor: Marysia89 »

Hej,

A może na przykład spółka na sprzedaż :) Ja taką kupiłam i jestem bardzo zadowolona. Korzystalam z pomocy spolka.org i pomogli mi wszystko zalatwic. Poczytaj sobie na ich stronie!
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 151
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:06

Re: Spółka

Post autor: kozi44 »

Na pewno jeśli ktoś z was zechce utworzyć spółkę akcyjną powinien pamiętać o opisanym tutaj https://qsecurities.pl/uslugi-rejestr-akcjonariuszy/ rejestrze akcjonariuszy. Firma ta prowadzi usługi z zakresu takich rejestrów i moim zdaniem warto jest się z nimi w tej sprawie skontaktować
Awatar użytkownika
tekla
Posty: 175
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:52

Re: Spółka

Post autor: tekla »

Czytałam, że popularnym kierunkiem zakładania spółek jest Wielka Brytania. Nic dziwnego, bo są firmy, które przeprowadzą przedsiębiorców przez wszystkie formalności. Na przykład oni https://www.taxangels.pl/ zajmują się księgowością i rejestracją spółek Limited. Obsługa jest kompleksowa, a ciekawe jest to, że żeby założyć jednoosobową spółkę nie trzeba być Brytyjczykiem, bo oni udostępniają adres firmy do Londynu. Sprawdźcie, bo to moim zdaniem świetna alternatywa dla lokalnego biznesu.
Awatar użytkownika
kwiatushek03
Posty: 175
Rejestracja: 07 wrz 2019, 12:03

Re: Spółka

Post autor: kwiatushek03 »

Interesowaliście się kiedykolwiek zakupem gotowej i działającej już spółki? Czasami zdarza się tak, że jakaś spółka jest bardzo wysoko na rynku, jednakże brakuje jej płynności finansowej. Wtedy wkraczamy my :) Na stronie https://www.tgc.eu/specjalizacje/gotowe-spolki możecie dowiedzieć się więcej, na temat gotowych spółek i ich ewentualnego przejęcia. Dajcie znać, czy macie w tym jakieś doświadczenie.
jowiłka

Re: Spółka

Post autor: jowiłka »

Zależy czy spółkę będziesz zakładać sama czy z kimś? Bo jeśli np skorzystasz z pomocy Kancelarii Sobczak Maciejewska Zając to pewnie sam proces rejestracji nie będzie trwał długo. Ja osobiście zawsze wolę zaufać radcy prawnemu, wtedy mam pewność że wszystko zostanie ogarnięte tak jak należy.
aśka

Re: Spółka

Post autor: aśka »

Radzę zerknąć sobie tutaj https://fordata.pl/raport-fuzje-i-przej ... rtal-2020/ . Macie tam ciekawy raport na temat fuzji i przejęć w Polsce w pierwszym kwartale 2020roku. Podejrzewam, że proces ten znacznie bardziej przyspieszył przez kryzys, który nas dopada. Takich procesów jest coraz więcej. Dzięki temu jedni zyskują, a inni niestety tracą. Takie są prawa rynku.
Józek

Re: Spółka

Post autor: Józek »

Faktycznie samo posiadanie spółki jest czymś niezwykle ważnym i ja jestem zdania, że gdy mamy możliwość to jak najbardziej na pewno warto jest ją mieć. ja teraz mam w planach założenie spółki poza granicami kraju. Dlatego jestem zdania, że doskonałym rozwiązaniem jest współpraca z firmą http://www.thompsonstein.com/ która zapewnia pełne wsparcie prawno-podatkowe.
poluś990

Re: Spółka

Post autor: poluś990 »

Już dość intensywnie od jakiegoś czasu myślę o tym, aby kupić gotową już spółkę i myślę, że na stronie http://www.trinet.com.pl/gotowa-spolka- ... ie-oplaca/ można znaleźć korzystne informacje w tym temacie. Trzeba tylko wiedzieć, na co się decydować. Sprawdźcie koniecznie podaną stronę, aby poznać wszystkie procesy. Warto zerkać na informacje!
Tadżyk

Re: Spółka

Post autor: Tadżyk »

Faktycznie samo posiadanie spółki jest czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że ja również powoli zaczynam się interesować tym tematem. Nawet całkiem niedawno natrafiłem na bardzo fajny wpis http://hftsem.com.pl/5-zalet-zakupu-gotowej-spolki/ gdzie wymieniono 5 największych zalet przy zakupie gotowej spółki.
ODPOWIEDZ