Spółka

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
JaninaK
Posty: 16
Rejestracja: 18 sie 2019, 23:25

Spółka

Post autor: JaninaK »

Cześć,

Czy ktoś z was słyszał o czymś takim jak zawieranie umów między sobą w spółkach?
Awatar użytkownika
PatkaNowak
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2019, 19:14

Re: Spółka

Post autor: PatkaNowak »

Hej,

Na tej stronie znajdziesz informacje na ten temat - https://spolka.org/zawierac-umowy-samym ... italowych/. Sama jak mam jakieś wątpliwości wchodzę do nich i czytam, pomagali mi zakładać firmę, więc mam do nich pełne zaufanie. Bardzo fajnie jest wszystko wytłumaczone :)
Awatar użytkownika
sapex
Posty: 211
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:31

Re: Spółka

Post autor: sapex »

Też o tym czytałem bo swojego czasu miałem pewne wątpliwości co do kilku rzeczy. Co prawda w moim przypadku był to artykuł z bloga http://biz7.pl na którym swoje porady dają sami eksperci a nie ten który wskazaliście, ale widzę, że też tam można znaleźć fajne rzeczy także dopisuję do listy czytelniczej :)
Awatar użytkownika
klaja20
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2019, 16:42

Re: Spółka

Post autor: klaja20 »

Wiem, że spółkami to nie jest tak prosto i w przekonaniu tego, przejęcia firm https://www.glc.pl/uslugi/prawo/fuzje-i-przejecia/ , to ja jednak zdecydowałabym się na przejęcie, bo od razu mam całość gotową, jedynie do podreparowania, że tak to ujmę. Chociaż, jeśli mnie pamięć nie zwodzi, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością bywa intratna, zwłaszcza, kiedy, tak jak nazwa wskazuje, trzeba brać odpowiedzialność za transakcje i inne sprawy. Tylko pamiętaj o kapitale zakładowym, musi on wynosić minimum 5000 zł. Górnej granicy nie ma.
ODPOWIEDZ