Pracoholik

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
zebra
Posty: 17
Rejestracja: 08 sty 2019, 17:42

Pracoholik

Post autor: zebra »

Mój mąż to ewidentna gazela biznesu. Jest ambitny do szpiku kości, co niesie za sobą sukcesy na polu zawodowym, ale niestety ... pogorszyło się w naszym życiu. Zapomniał, że jestem. Że mamy dom. Że chcemy powiększyć rodzinę. A do tego jego doba jest za krótka, bo w pracy spędza minimum 14 godzin i starcza mu czasu na sen, prysznic i kolację w biegu :( Czy mogę pomóc jakoś mojemu pracoholikowi?
Awatar użytkownika
Fifi
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2019, 17:33

Re: Pracoholik

Post autor: Fifi »

Czyżby Twój mąż uzależnił się od adrenaliny korpo? Opowiem Ci na własnym przykładzie, że może i dotrze na sam szczyt, ale po drodze zbyt wiele straci. Pomóż mu, nim będzie za późno. Nie oglądaj się na jego protesty, ale jednocześnie dobrze sie do tego przygotuj. Na stronie Ranking ośrodków terapii znajdziesz przydatne porady, artykuły i możesz skorzystać z opinii fachowca. Jeżeli będzie taka potrzeba, znajdziesz też ośrodek w Waszym rejonie, w którym pomogą zrozumieć jego błędy. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Karinka09
Posty: 105
Rejestracja: 10 lut 2019, 16:25

Re: Pracoholik

Post autor: Karinka09 »

A może spróbuj go poprosić żeby wziął kilka dni urlopu, żebyście mogli gdzieś razem wyjechać? Moglibyście wybrać się na przykład do spa nad morzem - https://www.primaveraspa.pl/cennik-paki ... niowe-spa/ i chpciaż przez 3 dni wspólnie się odprężyć i zapomnieć chociaż na chwilę o ciągłej pracy. Myślę, że taki wyjazd dobrze by Wam zrobił, a mąż wreszcie też by zobaczył jak miło jest spędzać czas razem z rodziną.
:)
Awatar użytkownika
milagros
Posty: 20
Rejestracja: 22 lip 2019, 11:57

Re: Pracoholik

Post autor: milagros »

A mnie się wydaje, że ważne jest żeby pamiętać o tym, że członkowie rodziny mogą być współuzależnione i powinny również skorzystać z fachowej pomocy. Nie każdy ma odwagę zgłosić się osobiście na terapię dlatego warto poczytać o Ośrodku terapii uzależnień Nefo niedaleko Brodnicy bo udzielają również wsparcia online także wystarczy do nich napisać i poprosić o wsparcie
ODPOWIEDZ