Ośrodek terapii uzależnień

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
fanfoska
Posty: 83
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:18

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: fanfoska »

Pomóc alkoholikowi wyjść z nałogu jest trudna i obciążająca dla najbliższej osoby uzależnionej, Zwłaszcza gdy nie chce się ona leczyć na samym początku warto spróbować takiej osobie uświadomić ranga jej problemu i możliwe konsekwencje. Warto też poszukaj dobrego ośrodka leczenia uzależnień. Od siebie dodam, tylko że ośrodek leczenia uzależnień Nefo jest skuteczne

mi jefe
Awatar użytkownika
Uleńka
Posty: 252
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:09

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Uleńka »

Wiem ze to bardzo silne i wyniszczajace uzaleznienie - alkoholizm nawet trudno zwalczyc latami. Jednak bedac pod wlasciwą opieką np kliniki prywatnej Medox http://medox.org.pl/ mozna sobie rzeczywiscie pomoc. Oni juz nie takie uzaleznienia zwalczali i mają dobre podejscie do pacjenta
Awatar użytkownika
lotyka
Posty: 118
Rejestracja: 05 lis 2019, 12:47

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: lotyka »

Moim zdaniem to najlepszy sposób na wyjście z nałogu. Na przykład taki profesjonalny Ośrodek Tratwa w Wiśle, niestety prywatny ale bardzo skuteczny - jest opieka lekarzy i terapeutów, daja L4 nawet na okres leczenia i nie trzeba samemu załatwiać
truś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: truś »

coraz częściej słyszy się że w rodzinie albo w naszym otoczeniu mamy do czynienia z osobą która jest uzależniona od alkoholu. mamy do czynienia z osobą która jest uzależniona od alkoholu. Niestety taka osoba nie da sobie przetłumaczyć że jest chora A jak wiadomo alkoholizm to choroba. Niestety taka osoba nie da sobie przetłumaczyć że jest chora A jak wiadomo alkoholizm to choroba dlatego też uważam że warto aby taka osoba udała że na leczenie do ośrodka leczenie uzależnień nefo w takim ośrodku ma wsparcie specjalistów a także rodzina i najbliżsi też powinni wspierać.
rabaciś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: rabaciś »

Ośrodków terapii uzależnień jest bardzo dużo. Wszystko zależy od rodzaju uzależnienia no i miejsca. Bo jeśli mowa o problemach alkoholowych to bardzo ważne jest aby przekonać alkoholika do poddania się detoksowi alkoholowemu. Bez takiego detoksu trudni będzie z tym skończyć. Moja znajoma była w ośrodku Detoks Fenix w którym bardzo jej pomogli. Także może warto tam się udać i poprosić o pomoc
Awatar użytkownika
Marek78
Posty: 845
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:06

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Marek78 »

Przyczyn alkoholizmu może być wiele. Każdy alkoholik ma własną historię i swoje powody, które pchnęły go do uzależnienia. Specjaliści od dawna skupiają się na czynnikach genetycznych, psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych, które mają kluczowy wpływ na rozwój alkoholizmu. Duże znaczenie ma otoczenie, w którym żyjemy i środowisko, w którym się wychowujemy. Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ge ... -istnieje/ Polecam się zapoznać.
Mirosława

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Mirosława »

Jasna sprawa. Chodzi w końcu o to, byście zawsze stawiali na jak najlepsze rozwiązania w zakresie wychodzenia z nałogu. Jeśli nie wiecie, w jaki sposób zorganizować te kwestie, to koniecznie zajrzyjcie do https://psychomedic.online/ Tam możecie liczyć na opiekę najlepszych ekspertów, którzy najskuteczniej pomogą Wam pozbyć się nałogu.
Dominiq

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Dominiq »

Odrzucanie pomocy i niechęć do leczenia jest niestety częstym zachowaniem osób uzależnionych. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Warto też przygotować się do rozmowy z alkoholikiem aby przedstawić już konkretne metody leczenia. Tutaj znajdziesz informacje np. o zaszyciu - https://esperallodz.com/. Moim zdaniem jest to warta rozważenia opcja. Z tego co czytałam opinie, wiele osób pozytywnie wypowiadało się na temat zaszycia. W Polsce zabieg ten przeprowadza się od wielu lat.
Yenefęr

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Yenefęr »

Ja mam doświadczenie z ośrodkiem terapii uzależnień Medi Life. Tam mogłam liczyc na wsparcie i to naprawdę dobre wsparcie. Specjaliści poświecają człowiekowi tyle czasu ile potrzebuje a nie traktują go jako "o następny". Poc`zułam się zrozumiana, nieoceniana i dzięki temu udało mi się zawalczyć o siebie i swoją przyszłość. Naprawdę jak ktoś szuka odpowiedniego miejsca do leczenia to warto wziać pod uwagę to miejsce. Szczególnie, że najbliższa rodzina też otrzymuje od nich pomoc i wsparcie
ODPOWIEDZ