Kurier za granicę

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
manta
Posty: 82
Rejestracja: 17 maja 2019, 17:56

Kurier za granicę

Post autor: manta »

Czy znacie jakąś firmę kurierską, która ma w swojej ofercie transport ciężarowy? Mam do przewiezienia trzy skutery do Niemiec. Chciałabym podpisać z taką firmą długofalową umowę, gdyż nie raz bywa tak że muszę w ciągu tygodnia wysłać kilka takich transportów. Zależy mi na wysokiej jakości świadczonych usług, by możliwe było wykupienie ubezpieczenia wysyłanych skuterów oczywiście za rozsądną cenę, gdyż moja firma jest niewielka , ale rozwijamy się
Awatar użytkownika
fanfoska
Posty: 83
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:18

Re: Kurier za granicę

Post autor: fanfoska »

Każda firma kurierska ma regulacje, a w niej listę towarów, których nie przewozi. Taka lista jest tworzona z kilku powodów, w tym ze względu na przepisy międzynarodowe, dość częste korzystanie z transportu lotniczego i po prostu praktyczność. także zanim zdecydujesz się na kuriera zerknij dobrze w regulamin. Aby przesyłka dotarła do odbiorcy bez szwanku, powinna być zapakowana w najlepszy możliwy sposób, co zminimalizuje wpływ wstrząsów, które mogą wystąpić podczas transportu.
Awatar użytkownika
Benek
Posty: 82
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:01

Re: Kurier za granicę

Post autor: Benek »

Po prostu najlepiej się bezpośrednio zapytać, czy dana firma dysponuje odpowiednią flotą pojazdów. Radziłabym porównać sobie oferty różnych spedytorów, ponieważ czasem proponują prawie takie same usługi, a ceny znacząco się różnią. Lepiej przecież nie przepłacać. Skoro też przewożone będą dość cenne rzeczy, to warto byłoby je ubezpieczyć. Najlepiej poszukać jakiegoś dobrego rankingu firm transportowych i zasugerować się ich oceną.
Awatar użytkownika
jagna
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:09

Re: Kurier za granicę

Post autor: jagna »

Coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z usług firm kurierskich. Decyduje o tym przede wszystkim fakt, że przesyłki nadawane są o wiele szybciej, niż tradycyjna metodą, mniejsze jest też prawdopodobieństwo, że paczka zaginie, ponieważ można monitorować ją na każdym kroku. Dlatego ajk ty będziesz się decydować która firma kurierska sprawdź czy masz możliwość monitorowania przesyłki bo wiem że tutaj mają https://www.speedpack.com.pl/ . Może akurat ich oferta przykuje twoją uwagę.
Awatar użytkownika
Lolka
Posty: 497
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:16

Re: Kurier za granicę

Post autor: Lolka »

Z tego, co wiem, to takie przesyłki za granicę do różnych państw Europy można szybko i niedrogo nadać poprzez firmę https://www.europaczka.pl/. Czy ktoś z Was korzystał kiedyś z ich usług? Można dzięki nim wysłać paczkę między innymi do Niemiec, Portugalii, Finlandii i wielu innych krajów. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
anaka1
Posty: 41
Rejestracja: 27 lis 2019, 13:01

Re: Kurier za granicę

Post autor: anaka1 »

Wiadomo, że przesyłki za granicę są droższe od krajowych. Dlatego dobrze jest się wcześniej rozeznać w kosztach, porównać sobie. Dobrze jest korzystać z usług brokerów, tak jak ja z Sendit korzystam. Dzięki temu mam możliwość porównania cen u kilku firm kurierskich i wybrania najkorzystniejszej opcji.
Awatar użytkownika
Bellea
Posty: 185
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:47

Re: Kurier za granicę

Post autor: Bellea »

Wysłanie paczki krajowej, jak i zagranicznej wygląda dokładnie tak samo. Tak samo łatwo i szybko to zrobicie, tylko wiadomo, że w innej cenie, no i też czas dostawy może się wydłużyć. Mnie ostatnio interesował transport do anglii i znalazłam na portalu Furgonetka Giełda pomoc w tym zakresie. Łatwo można znaleźć tu firmy do przetransportowania większych, niestandardowych rzeczy.
Awatar użytkownika
Uleńka
Posty: 252
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:09

Re: Kurier za granicę

Post autor: Uleńka »

Warto takie usługi powierzyć odpowiedniej firmie transportowej jak np Magemar https://magemar.com.pl/ Oni zajmują się profesjonalnym transportem lądowym oraz morskim - obsługują transport od A do Z . Także nie musicie martwić się o żadne raporty czy tranzyt w ujęciu prawnym
ODPOWIEDZ