Kierunek studiów

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
Aloeska
Posty: 15
Rejestracja: 18 wrz 2019, 13:46

Kierunek studiów

Post autor: Aloeska »

jakie kierunki studiów są teraz najmodniejsze?
Awatar użytkownika
Wajana
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2019, 15:17

Re: Kierunek studiów

Post autor: Wajana »

Czy to ma aż tak wielkie znaczenie? Wybór studiów to poważna sprawa,warto wybrać kierunek w którym się sprawdzimy,a nie taki który jest akurat w modzie.Od wielu lat może nie tyle modnym kierunkiem co bardzo obleganym jest psychologia na https://vizja.pl/studia-wyzsze/psycholo ... y,ws5.html
jednak warto pamiętać,że nie każdy ma predyspozycje by zostać dobrym psychologiem i bez względu na modę nie każdy powinien nim być.
Awatar użytkownika
Lukas555
Posty: 138
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:08

Re: Kierunek studiów

Post autor: Lukas555 »

Warto się zastanowić nad tym, co naprawdę będzie dla Was opłacalną rzeczą. Myślę, że dzisiaj na popularności zyskują takie uczelnie jak CKPiRB. To może być dla Was bardzo dobrym wyborem, weźcie to pod uwagę. Na mnie wrażenie robi to, jak efektywnie można w ten sposób zdobyć umiejętności i praktyczną wiedzę.
Awatar użytkownika
digil
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2019, 5:48

Re: Kierunek studiów

Post autor: digil »

a może bardziej medyczny kierunek jak np fizjoterapia ? Ja jestem teraz na drugim roku studiów licencjackich na MUM-ie w Warszawie. Nauki sporo, poziom wysoki a wykładowcy wymagający no ale o to własnie w tym chodzi :) super, ze mamy bardzo dużo zajęć praktycznych np w poradniach czy szpitalach.
Awatar użytkownika
Uleńka
Posty: 252
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:09

Re: Kierunek studiów

Post autor: Uleńka »

Warto wybierać przyszłościowe kierunki. Obecnie brakuje wielu grafików i specjalistów z zakresu intermediów, czy digital designu a nawet architektury wnętrz. Więc myślę ,że właśnie takie studia warto obecnie wybierać,jednak dobrze byłoby najpierw się do nich odpowiednio przygotować. Taki kurs organizowany przez pracownię artystyczną Domin w Krakowie https://domin-krakow.pl/rysunek-malarstwo-asp/ świetnie przygotowuje swoich kursantów do dalszej kariery zawodowej.
Awatar użytkownika
ominina
Posty: 120
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:57

Re: Kierunek studiów

Post autor: ominina »

Nie wiem co do tego ma moda, raczej patrzy się na podstawie tego co NAS interesuje i na co jest popyt. Dlatego polecam zainteresować się ofertą studiów http://www.wseiz.pl/en/studia , gdyż można znaleźć tu bardzo przyszłościowe kierunki
Awatar użytkownika
Nesi
Posty: 58
Rejestracja: 20 mar 2019, 8:30

Re: Kierunek studiów

Post autor: Nesi »

A co sądzicie o takim kierunku jak zarządzenie na https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/zarzadzanie/ ? Jeżeli chodzi o specjalności, mamy tutaj do wyboru chociażby takie opcje jak: zarządzanie przedsiębiorstwem czy zasobami ludzkimi. Ponadto uczelnia ta cieszy się dobrą renomą, oferując wysoki poziom kształcenia oraz ciekawe rozwiązania dla studentów, chociażby w zakresie edukacji zdalnej.
Awatar użytkownika
sykstus
Posty: 133
Rejestracja: 11 maja 2020, 21:21

Re: Kierunek studiów

Post autor: sykstus »

Ja studiowałem prawo urzędnicze w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie pod Warszawą https://wsge.edu.pl/pl i jestem zadowolony z wyboru kierunku i uczelni. Mam pracę w zawodzie, zarabiam przyzwoicie, także mój wybór był dobry. Co do uczelni to mogę ja wszystkim doradzić, dobry, wysoki poziom nauczania i fajna kadra.
Awatar użytkownika
Lolka
Posty: 497
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:16

Re: Kierunek studiów

Post autor: Lolka »

Wybór odpowiedniego kierunku studiów jest oczywiście bardzo ważny, ale to jeszcze nie wszystko. Bardzo ważna jest też moim zdaniem znajomość języków obcych. Sama jakiś czas temu zapisałam się na dodatkowy kurs francuskiego, o którym więcej dowiecie się ze strony https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online :) Polecam ;)
Awatar użytkownika
Marianna
Posty: 26
Rejestracja: 21 mar 2019, 15:14

Re: Kierunek studiów

Post autor: Marianna »

Może IT , prawo i medycyna? To kierunki, po których jest spora szansa na zatrudnienie.
Jeśli planujesz studia w przyszłości to może przydadzą Ci się te namiary: https://notatek.pl/uczelnie ?
To serwis, dzięki któremu oszczędzisz mnóstwo czasu i pracy, a Twoje życie studenckie będzie dużo bogatsze.
Pewnie niektórzy znają już Notatek.pl, bo to nie jest nowy serwis, ale właśnie dzięki temu,
że nie jest to nowa baza jest już mocno rozbudowana i będzie naprawdę pomocna w nauce.
Awatar użytkownika
KacperSz
Posty: 227
Rejestracja: 21 wrz 2019, 16:10

Re: Kierunek studiów

Post autor: KacperSz »

Ja ostatecznie postawiłem na szkołę policealną Cosinus (i do tego w Łodzi), bo mają szeroką listę kierunków jak technik masażysta, który trwa 2 lata wraz z zajęciami praktycznymi i przygotowującymi do zdania egzaminu zawodowego oraz pracy w zawodzie. Moim zdaniem jest to jednaj z lepszych opcji, tym bardziej że nic Cię to nie kosztuje ponieważ jest to szkoła w pełni darmowa przez cały okres nauczania. Do tego dbają o kadrę nauczycieli i też mają dodatkowe szkolenia zawodowe, które również lepiej przygotują nas do pracy.
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:40

Re: Kierunek studiów

Post autor: lila87 »

Ostatnio wiele fajnych kierunków pojawia się na naszym rynku. Widziałam ciekawe propozycje na https://horyzont.eu . Mają tam sporo ciekawych ofert w dobrej cenie. Każdy znajdzie coś ciekawego dla Siebie. Robotyka i nowoczesne technologie informatyczne idą ciągle w modzie.
Oleńka

Re: Kierunek studiów

Post autor: Oleńka »

A co sądzicie o neuromarketingu https://vizja.pl/studia-wyzsze/neuromarketing,ws67.html? Myślałam ogólnie o marketingu, ale ta specjalizacja wydaje się być taka ciekawa i przyszłościowa. Na pewno jest niewielu specjalistów w tym kierunku. Widziałam też przedmioty - bardzo ciekawe się wydają. Czy ktoś z Was ma doświadczenia albo miał chociaż taki przedmiot na studiach?
uleńka12

Re: Kierunek studiów

Post autor: uleńka12 »

Nagrywacie wykłady na dyktafon? Ja zaczęłam tak robić na pierwszym roku studiów. Początkowo robiłam notatki z tych nagrań, ale później trafiłam na http://kreacjasukcesu.pl/transkrypcja-nagran/ i zaczęłąm zlecać transkrypcję nagrań audio i wideo. Dzieki temu miałam notatki z wykądów i mogłam spokojnie się uczyć
werońka

Re: Kierunek studiów

Post autor: werońka »

To ja mam dla was doby namiar jeśli chodzi o pomoc przy pisaniu prac. Pomogą wam w tym specjaliści z http://www.e-konsultacje.edu.pl/ Mają dobre stawki i działają profesjonalnie, także warto sobie ich zapamiętać. Ja zleciłam im znalezienie bibliografii i ułożenie planu pracy i super się sprawdzili.
Kaśka

Re: Kierunek studiów

Post autor: Kaśka »

Wybór kierunku trzeba dobrze przemyśleć. Znam osoby, które po roku rezygnowałam. Okropne - stracony rok. Ja akurat nie miałam większych problemów. Od pierwszej klasy liceum wiedziałam, że pójdę na studia logistyka warszawa dziennie https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/logistyka/. Jestem zadowolona z wyboru. Obecnie uczę się już drugi rok.
Anuuśkaa

Re: Kierunek studiów

Post autor: Anuuśkaa »

Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu to niepubliczna uczelnia, działająca na rynku edukacyjnym od 2001 roku. Szkoła posiada bogatą i przemyślaną ofertę studiów na kilku kierunkach. Zaciekawiło mnie dziennikarstwo radiowo-telewizyjne Warszawa https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/dzienn ... lewizyjne/
maryś

Re: Kierunek studiów

Post autor: maryś »

To może administracja ? Wiem, że wiele osób interesuje się tym kierunkiem i w zasadzie można powiedzieć, że to też na rynku pracy potrzebny kierunek, bo administracja potrzebna jest wszędzie i raczej szybko się to nie zmieni.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 311
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:37

Re: Kierunek studiów

Post autor: mczay »

Kierunek studiów musisz wybrać zgodnie ze swoimi upodobaniami i pomysłem na przyszłość. Zwróć tylko uwagę na ofertę uczelni AEH w Warszawie. Ma wysoki poziom nauczania, a w ich ofercie na pewno coś Ciebie zainteresuje. Tutaj dobrze przygotują Ciebie do pracy w zawodzie.
ODPOWIEDZ