Energooszczędność

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
heniutek
Posty: 60
Rejestracja: 13 kwie 2019, 20:09

Energooszczędność

Post autor: heniutek »

Postanowiliśmy wprowadzić pewne modernizacje, by nasz budynek stał się bardziej energooszczędny. Pomoże nam w tym firma http://comfortsystems.pl/, która pomogła już wielu firmom w okolicy. W skali roku czy kilku lat udaje się całkiem sporo zaoszczędzić.

medytacja a zdrowie
Awatar użytkownika
glodny
Posty: 190
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:59

Re: Energooszczędność

Post autor: glodny »

Nam też doskwierały wysokie koszty za energię ze względu na stare instalacje itd. Dobrze, że w miarę szybko odezwaliśmy się do firmy http://trienergy.com.pl/ która pomogła nam w tym zakresie. Oferują szeroki zakres usług, między innymi nowoczesne rozwiązania energetyczne. Warto się do nich zgłosić jeśli też chcecie coś zmienić.
Awatar użytkownika
kolka
Posty: 306
Rejestracja: 03 cze 2019, 11:47

Re: Energooszczędność

Post autor: kolka »

Niestety wszystko teraz poszło w górę dlatego nie ma co się zbytnio tym przejmować bo nie mamy na to wpływu. Warto jednak pomyśleć o zmianie dostawcy prądu. My ostatnio zdecydowalismy się na usługi firmy https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ i wyszliśmy na tym na plus.
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 160
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:55

Re: Energooszczędność

Post autor: pukla123 »

kolka pisze: ↑26 lis 2019, 17:00 Niestety wszystko teraz poszło w górę dlatego nie ma co się zbytnio tym przejmować bo nie mamy na to wpływu. Warto jednak pomyśleć o zmianie dostawcy prądu. My ostatnio zdecydowalismy się na usługi firmy https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ i wyszliśmy na tym na plus.
prąd jest coraz droższy, warto pomyśleć o alternatywie jaką np jest fotowoltaika , a na energii słonecznej przerobionej na prąd można dużo zaoszczędzić. A teraz jeszcze jest dotacja ‘mój prąd’ i zwrot 50% kosztów instalacji. Więc moim zdaniem warto.
Awatar użytkownika
Rene
Posty: 42
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:59

Re: Energooszczędność

Post autor: Rene »

Tak, to prawda. Ja za prąd płacę naprawdę dużo. Wiecie...terma do ogrzewania wody, kuchenka indykcyjna i inne sprzęty. Wygoda sporo mnie kosztuje. Dlatego też myślę o zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych, zarówno w domu jak i w firmie. O korzyściach płynących z tego rozwiązania czytałem ostatnio na stronie https://pgreen.com.pl/dla-firm/ i coraz bardziej jestem przekonany że to korzystna inwestycja, zwłaszcza że są możliwości otrzymania dotacji albo finansowania w przystępnych ratach.
Awatar użytkownika
mariacka
Posty: 98
Rejestracja: 24 paź 2019, 14:34

Re: Energooszczędność

Post autor: mariacka »

pukla123 co do fotowoltaiki to sie jak najbardziej zgadzam, nasza najlepsza inwestycha dotychczas, zwroci sie a jeszcze mozna zadbac o ekologie :) https://levada.pl/produkt/vitovolt-200/ mamy u nas te panele konkretnie, solidne, zapewniona długa zywotnosc
Awatar użytkownika
majsterekmaly
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2020, 19:18

Re: Energooszczędność

Post autor: majsterekmaly »

Bardzo dobrze w energooszczędność wpisują się panele fotowoltaiczne, to bardzo wydajna technologia. Dobrymi specjalistami są Ci z firmy Ecocalma https://ecocalma.pl/ . U znajomego zainstalowani instalację o mocy kW, wszystko bardzo szybko i sprawnie, był bardzo zadowolony, firma korzysta ze sprzętu tylko sprawdzonych producentów. Wiem że bardzo pomagają również w załatwieniu formalności, również z zakładem energetycznym.
Kordianuś2444

Re: Energooszczędność

Post autor: Kordianuś2444 »

Energooszczędność to temat na topie w ostatnim czasie. Jak powszechnie wiadomo ceny za energię elektryczną systematycznie rosną. Jednocześnie wprost idealną odpowiedzią na wzrastające ceny energii jest rozwój branży fotowoltaicznej oraz przeróżne dotacje na inwestycje w proekologiczne rozwiązania (a więc właśnie w fotowoltaikę). W efekcie można obniżyć rachunki z prąd niemal do zera. Moim zdaniem jest to naprawdę interesująca perspektywa w szczególności, gdy weźmie się pod uwagę że ceny energii elektrycznej mogą jeszcze bardziej wzrastać. Więcej na ten temat możecie poczytać tutaj https://www.kolektory.com/
pimpuś11

Re: Energooszczędność

Post autor: pimpuś11 »

Jak chcecie być energooszczędni to zainwestujcie w energię odnawialną. Dla firm są dobre oferty dofinansowań, na wyciągnięcie ręki jest też pożyczka termomodernizacyjna. To wydaje mi się dobra opcja, warto poczytać, przemyśleć.
miśka

Re: Energooszczędność

Post autor: miśka »

pukla123 pisze: ↑15 lut 2020, 19:06
prąd jest coraz droższy, warto pomyśleć o alternatywie jaką np jest fotowoltaika
Niestety. Prąd będzie drożał z roku na rok. Zapewne dlatego odnawialne źródła energii w polsce tak dobrze się mają ;) Wprawdzie trzeba na początku sporo zainwestować w ten interes. Na szczęście mamy pewność zwrotu już po kilku latach. Czytałam ostatnio na stronie https://cleanerenergy.pl/, że można się starać o dofinansowanie do fotowoltaiki. Także warto o tym pomyśleć na poważnie.
zośka

Re: Energooszczędność

Post autor: zośka »

To co możemy zrobić to właśnie stawiać na nowoczesne, ekologiczne i oszczędne rozwiązania. Do takich zalicza się fotowoltaika zdecydowanie. Jak szukałam informacji na temat paneli fotowoltaicznych to na http://www.covalgarden.pl/instalacja-fo ... ie-oplaca/ znalazłam informacje, które i dla was mogą być przydatne. Zwłaszcza jak ktoś rozważa taką inwestycję.
Awatar użytkownika
jony899
Posty: 93
Rejestracja: 14 paź 2019, 10:02

Re: Energooszczędność

Post autor: jony899 »

Tutaj https://archiweb.pl/aktualnosci/fotowol ... arto-1104/ macie ciekawy artykuł na temat fotowoltaiki. Jest tam bowiem wiele cennych informacji, które mogą okazać się niezwykle pomocne. Trzeba porównać różne rozwiązania i wybrać najlepsze. Obecnie warto bowiem stawiać na ekologię. Nasze środowisko jest bowiem w kiepskim stanie.
Awatar użytkownika
mem32
Posty: 260
Rejestracja: 10 gru 2019, 16:01

Re: Energooszczędność

Post autor: mem32 »

Ja samych paneli nie zamawiałam tylko po prostu zleciłam firmie wykonanie kompleksowej instalacji fotowoltaicznej. Jest to firma https://strefaenergii.com/ i jestem przekonana, że to jak wykonali cały projekt i instalację zasługuje na słowa uznania. Oczywiście całość działa znakomicie i mogę tylko polecić kolejnym osobom takie rzeczy. Domowa elektrownia słoneczna dofinansowanie to dobry wybór!
Awatar użytkownika
sykstus
Posty: 133
Rejestracja: 11 maja 2020, 21:21

Re: Energooszczędność

Post autor: sykstus »

Jeśli chodzi o wybór i montaż instalacji fotowoltaicznych to super firma w tym względzie to TARGEN - https://www.targen.pl/fotowoltaika U nich możecie liczy na dopasowanie najlepszej instalacji, montaż, monitoring wydajności i serwis, także jak widzicie działają kompleksowo. Ja dodam, że solidnie i że z cenami nie przesadzają.
Awatar użytkownika
majsterekmaly
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2020, 19:18

Re: Energooszczędność

Post autor: majsterekmaly »

Do energooszczędności bardzo przyczynia się również fotowoltaika, to w pełni darmowy prąd. Szybko i sprawnie instalacją zajmie się firma https://ecocalma.pl/ , dzięki temu praktycznie od razu będzie można cieszyć się z oszczędności. Instalacja zwraca się coraz szybciej a i potem może jeszcze długie lata działać bezawaryjnie.
małyludek

Re: Energooszczędność

Post autor: małyludek »

Polecam serwis https://ekofachowcy.pl/ , to tu znajdziemy zdecydowanie najlepszą firmę i ofertę do montażu fotowoltaiki. Możemy tu porównać firmy z regionu, dzięki czemu otrzymamy pełen obraz kompetencji oraz cen, dobrze zamontowana instalacja, która będzie zbudowana z dobrej jakości komponentów, to spokój na długie lata.
ODPOWIEDZ