Księgowość w jednoosobowej firmie

Wątek o prowadzeniu firmy.
Awatar użytkownika
Gruzin
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2019, 12:40

Księgowość w jednoosobowej firmie

Post autor: Gruzin »

Hej :) Zakładam jednoosobową działalność i pojawiło się pytanie o zatrudnienie księgowej albo księgowego. Czy uważacie, że w tak małych firmach jest to konieczne? Znajomi polecali mi https://ksiegowa-halinow.pl/ ale chciałbym poznać jeszcze opinię kogoś obeznanego w temacie.
Awatar użytkownika
roonz
Posty: 143
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:52

Re: Księgowość w jednoosobowej firmie

Post autor: roonz »

Tym bardziej jeśli to jednoosobowa firma zatrudnianie księgowej mija się z celem. Sensowniej będzie zatrudnić biuro rachunkowe w otwocku https://biuro-rachunkowe-otwock.pl/ , które zajmie się wszelkimi sprawami księgowymi , a ty będziesz odciążona
Awatar użytkownika
ksenia88
Posty: 455
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:51

Re: Księgowość w jednoosobowej firmie

Post autor: ksenia88 »

Księgowość jest potrzebna, każdy kto prowadzi swoją własną działalność na pewno to potwierdzi :) :) stąd zapotrzebowanie na księgowych/księgowe z prawdziwego zdarzenia, wciąż rośnie! :) :) Jeśli pragniecie kompleksowej usługi, również w https://biuromda.pl/jednolity-plik-kontrolny-jpk to zerknijcie na ich stronę i zapoznajcie się z ich ofertą. :) :)
Awatar użytkownika
Lolka
Posty: 497
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:16

Re: Księgowość w jednoosobowej firmie

Post autor: Lolka »

Prowadzenie księgowości w firmie, bez względu na to, ile taka firma liczy osób na pewno będzie zdecydowanie prostsze, jeśli zdecydujecie się na elektroniczny obieg dokumentów. Na stronie https://primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow możecie poczytać sobie, na czym polega taki obieg i jakie płyną z niego główne korzyści, polecam ;)

płyty stalowe szlifowane
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 311
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:37

Re: Księgowość w jednoosobowej firmie

Post autor: mczay »

Nie wiem czy wiesz, ale jednoosobowa działalność gospodarcza wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Moim zdaniem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest otwarcie spółki. Tutaj: http://www.business-media.pl/jakie-sa-rodzaje-spolek/ można przeczytać o ich rodzajach.

czołowy
Awatar użytkownika
KacperSz
Posty: 227
Rejestracja: 21 wrz 2019, 16:10

Re: Księgowość w jednoosobowej firmie

Post autor: KacperSz »

W mojej opinii natomiast warto zastanowić się nad wyborem dobrego programu do księgowości, który ułatwi Wam pracę i pozwoli jednocześnie zarządzać wieloma zadaniami z zachowaniem wysokiej efektywności. My potrzebowaliśmy przede wszystkim skutecznego rozwiązania do fakturowania i zdecydowaliśmy się postawić na RafSoft, który jak najbardziej mogę Wam polecić jeżeli szukacie skuteczności i profesjonalizmu ze strony obsługi klienta. Jednocześnie w wersji Standard mamy - Szybkie wystawianie faktur, Seryjne drukowanie dokumentów, Eksport do wielu formatów XLS, HTML, CSV, Plik JPK i jeszcze długo trzeba byłoby wymieniać :)
Awatar użytkownika
Benek
Posty: 82
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:01

Re: Księgowość w jednoosobowej firmie

Post autor: Benek »

Dlaczego zarządzanie ryzykiem podatkowym jest tak ważne w firmie? Regulacje podatkowe są obecnie wyjątkowo zaostrzone zarówno pod względem odpowiedniego udokumentowania jak i raportowania JPK. W przedsiębiorstwach wdrażana jest polityka zarządzania ryzykiem podatkowym z tego względu, że jest to po prostu koniecznością biznesową. Prowadzicie może średnie czy też duże firmy?
Awatar użytkownika
mariacka
Posty: 98
Rejestracja: 24 paź 2019, 14:34

Re: Księgowość w jednoosobowej firmie

Post autor: mariacka »

jesli komus zalezy na naprawde dobrze prowadzonej ksiegowosci, to moge polecic https://superksiegi.pl/ ja jestem mega zadowolona, nic dodac nic ujac

bezwonny i bezbarwny gaz palny
Łoś

Re: Księgowość w jednoosobowej firmie

Post autor: Łoś »

Hej! Przy zakładaniu swojej działalności bardzo przydatnym narzędziem może być CRM, który nie dość, że posiada funkcje księgowości to ma takie funkcjonalności jak: zarządzanie relacją z klientem, baza klienta, fakturowanie, ofertowanie, wystawianie zamówień, prowadzenie mailingu, zarządzanie obiegiem dokumentów, przypisywanie zdań dla pracowników czy tworzenie projektów. Polecam zajrzeć tutaj: http://firmao.pl/ds/programdlaciebie
ODPOWIEDZ