Strona 1 z 1

Wpis dłużnika do rejestru BIG czy komornik?

: 15 paź 2021, 18:38
autor: lesław3
Czy jest sens wpisywać dłużnika do rejestru BIG czy najlepiej od razu udać się do komornika? Bo dobrze myślę, że taki wpis nie jest dokonywany z automatu? Szukam sposobów na jak najszybsze odzyskanie pieniędzy od dłużnika. A obawiam się, że będzie kombinował że komornik nie będzie miał z czego ściągnąć.

Re: Wpis dłużnika do rejestru BIG czy komornik?

: 26 paź 2021, 12:24
autor: otylia
Oczywiście, że warto taki wpis umieścić w rejestrze dłużników. Znam wiele przypadków gdzie udało się w ten sposób odzyskać należność bez udziału komornika. Wpis na żadnym etapie windykacji nie jest umieszczany automatycznie, wierzyciel musi wystąpić z wnioskiem. A co do egzekucji komorniczej to na stronę https://www.big.pl/baza-wiedzy/czy-komo ... o-dluznika odsyłam. Można przeczytać co może być jej przedmiotem.

Re: Wpis dłużnika do rejestru BIG czy komornik?

: 27 lut 2023, 17:04
autor: melissa88
W sumie ja się na tym nie znam aż tak, to trzeba specjalistów pytać, oni na pewno będą mieli dla nas wskazówki. I na pewno też finansowanie faktur należy do sposobów na radzenie sobie na przykład z problemami finansowymi w firmie. Dla mnie to oczywiste, żeby działać odpowiednio. Dajcie namiary na to proszę.