Oprogramowania do firmy

Wątek o prowadzeniu firmy.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 311
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:37

Oprogramowania do firmy

Post autor: mczay »

Jakie godne uwagi jeśli mówimy o obsłudze danych zapisywanych na nośnikach wirtualnych? Firma się rozrasta i chcemy zmienić centralę telefoniczną na wirtualną. Ale pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych klientów. W sumie wszystko będzie teraz w internecie, jeśli ktoś się włamie to co wtedy?
Awatar użytkownika
otylia
Posty: 169
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:20

Re: Oprogramowania do firmy

Post autor: otylia »

Jeśli podejmiesz współpracę z dostawcą z górnej półki to na pewno Twoje dane będą bezpieczne i będziesz mieć do nich stały dostęp. Ewentualne awarie wiadomo że się zdarzają ale w sla do umowy https://focustelecom.pl/blog/sla-co-to-jest/ zaznaczasz jaki czas na naprawę ma dostawca, jak będziesz się z nim kontaktować w tym sprawie, jak będzie zdawał monitoring. To jest naprawdę w pełni bezpieczne rozwiązanie i nie miałam sama żadnych obaw by zrezygnować z centrali stacjonarnej i zawrzeć umowę o świadczenie usług zdalnych. To tej pory zero problemów z działaniem usług, kontaktem z dostawcą.
Dalówka

Re: Oprogramowania do firmy

Post autor: Dalówka »

Może nie chodzi tutaj o typowe oprogramowanie, ale ciekawe rozwiązanie jakim jest wirtualna asystentka - https://www.brella.pl/ Moim zdaniem bardzo pomocne i podoba mi sie, że technologia idzie w tym kierunku
kamił

Re: Oprogramowania do firmy

Post autor: kamił »

W każdej firmie na pewno powinno znaleźć się odpowiednie oprogramowanie do firmy, które zapewni porządny backup, jak np. https://marken.com.pl/produkty/acronis/. Dzięki temu, nawet w przypadku ataku hackerskiego, czy zwykłej utraty danych, będzie można w prosty sposób to wszystko odzyskać.
błysk

Re: Oprogramowania do firmy

Post autor: błysk »

Programowanie dla firmy jest ważnym elemtem, zwłaszcza teraz, w czasach internetu rzeczy. Należy jednak zastanowić się przede wszystkim, jakie cele chcemy osiągnąć. Ja na przykład z chęcią podniosłabym produktywność i wyrzuciłabym niepotrzebne błędy. Myślę, że omówiona tutaj https://www.dsr.com.pl/analiza-pareto-n ... ukcyjnych/ analiza Pareto mi w tym pomoże. Muszę ją przeprowadzić.
Miruś

Re: Oprogramowania do firmy

Post autor: Miruś »

Szczerze powiem, że z ostatniego roku to najbardziej zadowolony jestem z wprowadzenia do firmy programu do monitorowania płatności - https://monpay.pl/ zdecydowanie zmniejszył się problem z egzekwowaniem należności od kontrahentów
Filipp

Re: Oprogramowania do firmy

Post autor: Filipp »

My dlatego dla bezpieczeństwa danych, kontroli nad pracownikami i tez przeprowadzenia sprawnie inwentaryzacji sprzętu to zdeycdowanie mogę polecić zebyscie tez rozwazyli program nvisiona Axence używamy teraz wszystkich modułów. Pomimo że jest dość rozbudowany to nie obciąża sieci i to za co można go na pewno wyróżnić to też łatwość znalezienia potencjalnych awariach w sieci. Wcześniej był kopot z pracownikami ktorzy zamiast zajmować sie pracą używali komputerów do prywatnych spraw i też narażali nas na szkodliwe oprogramowania. Teraz dzial it jednak nad tym czuwa.
ODPOWIEDZ